Muğla

Muğla

Jakuzili Balayı Villası
Villa Pusula Bohem 1
Fethiye / Kayaköy 2 Kişi, 1 Oda

Villa Pusula Bohem 1

Haftalık 26250 TL'den Başlayan
Bahçeli Balayı Villası
Villa Pusula Bohem 2
Fethiye / Kayaköy 2 Kişi, 1 Oda

Villa Pusula Bohem 2

Haftalık 26250 TL'den Başlayan
Jakuzili Muhafazakar Balayı Villası
Villa Pusula Bohem 3
Fethiye / Kayaköy 2 Kişi, 1 Oda

Villa Pusula Bohem 3

Haftalık 26250 TL'den Başlayan
Muhafazakar Jakuzili Balayı Villası
Villa Pusula Bohem 4
Fethiye / Kayaköy 2 Kişi, 1 Oda

Villa Pusula Bohem 4

Haftalık 26250 TL'den Başlayan
Muhafazakar Çekirdek Aile Villası
Villa Sandak 3
Seydikemer / Karadere 4 Kişi, 2 Oda

Villa Sandak 3

Haftalık 24150 TL'den Başlayan
Muhafazakar Jakuzili Balayı Villası
Villa Sandak 4
Seydikemer / Karadere 4 Kişi, 2 Oda

Villa Sandak 4

Haftalık 24150 TL'den Başlayan
Muhafazakar Balayı Villası
Villa Özden
Göcek / 4 Kişi, 2 Oda

Villa Özden

Haftalık 28000 TL'den Başlayan
Muhafazakar Jakuzili Çekirdek Aile Villası
Villa Halley 1
Fethiye / Kayaköy 4 Kişi, 2 Oda

Villa Halley 1

Haftalık 21000 TL'den Başlayan
Çekirdek Aile Villası
Villa  Yıldız Vagon
Fethiye / Ölüdeniz 4 Kişi, 2 Oda

Villa Yıldız Vagon

Haftalık 17500 TL'den Başlayan
Geniş Aile Villası
Villa Malibu
Fethiye / 6 Kişi, 3 Oda

Villa Malibu

Haftalık 24500 TL'den Başlayan
Çift Jakuzili & Hamam& Sauna& Sıcak Havuz
Villa Sandak 1
Seydikemer / Karadere 6 Kişi, 3 Oda

Villa Sandak 1

Haftalık 27000 TL'den Başlayan
Çift Jakuzili & Hamam& Sauna& Sıcak Havuz
Villa Sandak 2
Seydikemer / Karadere 6 Kişi, 3 Oda

Villa Sandak 2

Haftalık 27000 TL'den Başlayan

Muğla

tatilfeneri.com olarak kiralama hizmeti verdiğimiz Muğla ili Bilindiği üzere bizlerin  tatil yapmak için muhteşem bir coğrafyaya sahip cennet gibi bir il olan Muğla, bununla birlikte yılda milyonlarca turist almakta ve özellikle belli başlı yerler bu turistler için oldukça çekici olmaktadır. Bunlardan ilk olarak Muğla şehrini örnek olarak verebiliriz, Ege bölgesinde yer alması ve bulunduğu coğrafi konum sebebiyle oldukça fazla bir şekilde güzel olan bu şehir, Türkiye’nin cennet şehirlerinden olmakla birlikte özellikle emeklilikte veya şehir hayatından ve kalabalıktan kaçmak sakinlik içinde yaşanmak istenen yerlerin ilk başında yer almaktadır. İlk çağlardan itibaren oldukça zengin kültüre sahip olan bu şehir birçok tarihi yapıyı da içinde bulundurmaktadır ve bunlar günümüze kadar ulaşmış ve bizlerin gözler önüne serilmiştir.


İLK OLARAK MUĞLA MÜZESİ

Muğla şehrinin tam olarak merkezinde yer alan bu müze, sizleri zamanda yolculuğa tam olarak ilk çağlara götüren müze olmaktadır çünkü içerisinde sergilenen bütün yapılar ve eşyalar ilk çağlardan olmakla birlikte oldukça sanatsal bir yapı içerisinde bulunmaktadır. İçerisinde birbirinden fazla bulunan birçok heykel ve yapılardan dolayı oldukça geniş olan bu müze eski ve kullanılmayan bir ceza evinin üzerine kurulmuş, tam olarak tarihi doku ile bir bütün oluşturmuştur. Sanat galerisi kısmı da bulunan müzede birçok resim de sergilenmektedir fakat bizler özellikle bu müzede yer alan heykellerden oldukça fazla etkileneceğinizden eminiz ve bu yüzden gitmenizi tavsiye ediyoruz ve tatil feneri olarak sizleri kiralık villa ve konaklama konusunda yardımcı olduğumuz gibi günü birlik aktivitelerde de yanınızdayız.


MUĞLA KURŞUNLU CAMİİ

Muğla, denince ilk akla gelen yerlerden bir tanesi de hiç şüphesiz Muğla şehrinin merkez içerisinde yer alan Muğla Kurşunlu Camii yapısı olmaktadır, bu yapı 15.yüzyılda Osmanlı devleti tarafından Muğla şehrinin fethedilmesinden sonra yapılmış olmakla birlikte oldukça güzel bir mimari yapı olarak karşımıza çıkmaktadır. Dönemin ünlü mimarı tarafından yapılan bu camii oldukça iyi bir şekilde dizayn edilmiş ve içerisinde yer alan altın tarzı işlemeler ile de oldukça fazla bir şekilde göze çarpmaktadır. Dış yapısı ile de uzaktan bile oldukça güzel bir görünüme sahip olan camii, dış mimari konusunda birçok camii yapılarına da örnek olmuş bulunmakta, bu yüzden mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. tatil feneri ekibi olarak kiralık villa ve konaklamanın yanı sıra gezilecek yerler hakkında da tavsiyeler konusunda yardımcı olmaktayız.


ULA GÖLETİ

Muğla, şehrinin Ula ilçesinde yer alan oldukça güzel bir doğa harikası olan Ula Göleti, tam olarak doğaseverler için bir yer olmakla birlikte, sizlere muhteşem kamplarında kapılarını aralamaktadır. Yakın bir zamanda tekrar restore edilmiş ve muhteşem bir tabiat parkı halini almıştır, bu şekilde de birçok turisti kendine çekmektedir. Özellikle kısa zamanları değerlendirmeyi birkaç günlük veya günübirlik tatil yapmayı  seven aileler ve kişiler için oldukça uygun olan kiralık villa ve apart  da mevcuttur rahatlıkla dinlenebileceğiniz bir yer olan Ula Göleti, sizlere oldukça güzel vakitlerin ve birbirinden eşsiz maceraların kapılarını aralamaktadır, bu yüzden eğer yolunuz Muğla şehrine düşerse uğramanızı kesinlikle tavsiye ediyoruz, oldukça memnun kalacaksınız.


YILANLI DAĞ

Muğla Gezilecek Yerler, denince akla ilk gelen ve özellikle kayakçılar tarafından oldukça fazla bir şekilde sevilen Yılanlı Dağ kayak merkezi yer almaktadır, bu kayak merkezi hem tatil hem de kayak severler için birebir bir yer olmaktadır ve muhteşem bir kış tatiline sizleri davet etmektedir. Türkiye’nin en güzel kayak merkezlerinden bir tanesi olan Yılanlı Dağ, yılda birçok misafirini ağırlamaktadır ve bu şekilde oldukça meşhur kayak merkezlerinin arasında yer almaktadır. Hem doğa sever hem de asla kış tatilinden vazgeçmeyen kişiler için oldukça uygun bir kayak merkezi olan Yılanlı Dağ’a özellikle ocak ayında uğramalısınız ve güzel bir kış tatilinizi geçirmelisiniz. konaklama olarak ta buralarda bulunan sıcak havuzlu jakuzili özel villa ve apart ları tercih edebilirsiniz.


MUĞLA SAAT KULESİ

Muğla Gezilecek Yerler, nerelerdir diye düşünüyorsanız ve yolunuzun hangi yerlerden geçmesine karar veremediyseniz sizlere bu konu ile ilgili muhteşem bir önerimiz var ve emin olun ki memnun kalacaksınız. Muğla Saat Kulesi, bu yerlerden bir tanesi daha oldukça eski bir saat kulesi olan bu yapı yine Osmanlı zamanında yapılmış olan tarihi yapılardan bir tanesi olarak yer almakta ve gerçekten görünmeye değer bir yapı olmaktadır. Şehrin tam olarak merkezine yapılan bu saat kulesi, Muğla şehri tarafından oldukça uzun yıllar boyunca kullanılmış ve şehrin en eski dönemlerini canlandırmaktadır. Bu yüzden Muğla şehrinden bu yapıyı görmeden sakın ayrılmayın, tarihe kısaca bir adım atın.


SAKLIKENT KANYONU

Saklıkent Kanyonu  bir çoban tarafından keşfediyor ve bölgenin en güzel doğal yeri özelliğini taşıyor. Belediye’den işletme iznini aldıktan sonra içeride ufak bir restoran yaptırıp kanyonu müşterileri için hizmete açıyor. Etrafında günlük veya haftalık kiralık villalar bulunmaktadır doğanın dokusuna uygun olarak yapılan bu kiralık villalar konaklama acısından özel havuzlu jakuzili ve korunaklı olmakla birlikte yazın sıcak ve bunaltıcı havasından kaçanları cezbetmektedir Kanyonun ucu bucağı yok. Buraya kimi 20 kilometre diyor kimi 30 kilometre. Bu uzunluğu sebebiyle Türkiye’nin en uzun kanyonu olma özelliğini taşıyor. Saklıkent Kanyonu hakkında pek çok bilgi ve konaklama için kiralık villa sitemizde mevcut.


DALAMAN ÇAYI

Doğal kireç taşlarından dolayı berrak bir görüntüye sahip olan Dalaman çayı turkuaz görüntüsüyle görenleri adeta büyülüyor. Bölge şehir hayatının bunaltıcı havasından kaçmak ve doğa ile içiçe tatil yapmak isteyenleri cezbenden özel havuzlu kiralık villalarda tatil severleri kendine çekiyor bölgenin dokusuna uygun olarak yapılan kiralık tatil villaları geniş yüzme havuzları ve bahçesi taş ve ahşap villa mimarisi ile sizlerin özel bir tatil yapmanıza imkan sağlamaktadır Kocaş dağından akan Dalaman Çayı, Marmaris ve Fethiye arasında yer alıyor. Yaklaşık 230 kilometre uzunluğunda olup Ortaca ilinin 10 kilometre güneyinden denize dökülüyor. Mutlaka gezilmesi gereken yerler arasındadır.


UYKU VADİSİ

Uyku Vadisi, ülkemize doğal park ilan edilerek turizme kazandırılmıştır. Doğa ile baş başa kalmak isteyenlerin için favori listesinde yer alıyor. Bünyesinde yürüyüş yolları ve dinlenme alanları barındırıyor. Ayrıca yine içerisinde yer alan Şelalenin çıkardığı ses insana huzur vermektedir. Şelale yakınında bulunan hamaklara uzanabilir, yüzme havuzunda olan Ördek ve Kaplumbağa gibi canlıları besleyebilirsiniz.


TURGUT ŞELASİ

Marmaris bölgesinde yer alan Turgut Şelalesi, hafta sonunu değerlendirmek isteyenler için tercih edilen yerler arasındadır. Yaklaşık 6 metre yükseklikten akan Turgut Şelalesi, özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turist akımına uğruyor. Doğa yürüyüşü sevenler için ideal bir ortam olduğunu bildirmek, bölgede Cip safari turlarının popüler olduğunu hatırlatmak isteriz ve bu bölgede konaklama ve tatil için çok sayıda kiralık villa ile hizmet vermekteyiz villalarımız özel yüzme havuzlu ve jakuzilidirYUVARLAKÇAY

Yuvarlak çay bölgede en çok tercih edilen yerler arasındadır. Sabah kahvaltınızı ayaklarınızı akan dere içerisinde serinleterek yapabilirsiniz. Biz gittik ve çok beğendik. Sizlerin de  Yuvarlak çayı favori listenize eklemenizi şiddetle öneriyoruz. Bölgede iki-üç ayrı restoran bulunuyor. Her birini farklı konseptler halinde birbirinden bağımsızdır. Ücretsiz olarak salıncaklardan faydalanabilirsiniz. bu bölgede konaklamak ve gecenin serin rüzgarlarına dahil olmaz karanlıkta ortaya çıkan milyonlarca yıldızı izlemek aslında evrende küçük bir zerre olduğumuzu anlamak isterseniz bölgenin doğal yapısına uygun olarak tasarlanmış kiralık villa ve ağaç evlerde kısa süreli tatil yapabilirsiniz kiralık balayı villaları korunaklı müstakil ve özel havuzlu dur dışarıdan sizi kimse görmez izole tatil imkanı sağlar.

AZMAK NEHRİ

Akyaka’nın doğu bölgesinden başlayan Azmak nehri yaklaşık 3 kilometre uzunluğunda ve bazı kesimlerde 10 metre derinliğe ulaşabiliyor. Muğla’da en çok ziyaret edilen yerler arasında yer alan Azmak nehri çevresinde yer alan işletmelerde sabah kahvaltısı ve akşam yemeği yiyebilirsiniz. Nehre atlamak isteyenler için tahta bir köprü bulunuyor. Azmak nehrinin aşırı soğuk olduğunu bilmenizi isteriz. Kenar kısımlardan ayaklarınızı serinletebilir, yahut kısa bir tekne gezisine çıkabilirsiniz isterseniz bölge halkı tarafından yapılmış kiralık tatil evlerinde konaklaya bilir yada özel havuzlu  tatil villası tercih edebilirsiniz.


KELEBEKLER VADİSİ

Kelebekler Vadisi, Fethiye bölgesinin gezilecek en popüler arasındadır. Vadiye gelir gelmez sizi cennetten bir bahçenin karşıladığını hissedeceksiniz. Her yıl yerli ve yabancı bir çok turistin vakit geçirdiği alanlardan bir tanesi halini almıştır. Görselde gördüğünüz tepede fotoğraf çekilmek isterseniz özel aracınız veya taksiyle ortalama 2-3 kilometre kadar tırmanmanız gerekiyor. Plajını kullanmak isterseniz de Tekne turu şirketleriyle görüşebilirsiniz.


SULTANİYE KAPLICALARI

Türkiye’nin en yüksek radyoaktivitesi taşıma özelliğiyle dikkat çeken Sultaniye Kaplıcaları özellikle cilt hastalıklarına iyi gelen şifalı suları ile her sezon yerli ve yabancı turist akımına uğruyor. Bizimde ziyaretine gittiğimiz bu kaplıcayı gezi listenize eklemenizi öneriyoruz. Bölgenin en çok ziyaret edilen kaplıcalarından birisi olan Sultaniye Kaplıcasında işittiğimiz en ilginç şey: bölgede tekerlikli sandalyede hayatına devam etmek zorunda olan insanların 21 kürlük bir tedavi sonrasında oradan yürüyerek ayrıldığı duyumunu almamız oldu. Tabi buna inanıp inanmamak sizlere kalmış bir durum. sonuç ne olursa olsun tamamen izole tatil imkanı sunan korunaklı kiralık villalarda kalabalıktan ve gürültüden uzak dağa'nın içinde sessiz ve sakın tatil bir tatil yapabilirsiniz. 


LİKYA YOLU

Yaklaşık 535 kilometrelik uzunluğu ile Türkiye’nin ilk ve Dünya’nın en iyi 10 uzun mesafe yürüyüş rotası arasında yer alan Likya Yolu, Fethiye’den başlayan Antalya ya kadar uzanan trekking yapmak isteyen ziyaretçilerin değişmez adresi olmaya devam ediyor. Bu yol güzergahı üzerinde tarihi değerleri hala koruyan ve kültür ve gelenekleri günümüze kadar ulaşan köyler bulunmaktadır bunlardan bazıları İslamlar (Bodamya) köyü' Üzümlü (Margaz)köyü 'Patara (Gelemiş) köyü bulunmaktadır ve bu köylerde doğa ve deniz manzarası ile bir bütünlük kazanmış kiralık villalar vardır bu kiralık villalar özel havuzlu geniş bahçeli korunaklı muhafazakar balayı veya geniş aile konaklamalarına uygun tasarlanmıştır kiralık villalar lüks konsepte köy mimarisine uygun olacak şekilde tasarlanmış tatil villasıdır. Adını aldığı Likyalıların ticaret rotası olan Likya Yolu, Antalya ile Fethiye Körfezi arasında yer almaktadır. Dünya’nın en ünlü trekking rotaları arasında yer alan Likya Yolu doğal güzelliklerle birlikte Olympos, Lmyrna, Simena, Myra, Phaselis ve İdyros gibi antik kentleri güzergahı içerisinde barındırıyor.


SEDİR ADASI

Marmaris’e sadece 15 kilometre mesafede bulunan Kleopatra Adası, denize girmek isteyen turistlerce en çok tercih edilen bölgeler arasındadır. Mutlaka gezi listenizde yer almalıdır. Mısır Kraliçesi Kleopatra ile ünlü Romalı komutan Marcos Antonius‘un büyük aşklarını yaşadığı ada olarak bilinen Sedir Adası, eşine kolay rastlanılmayan masmavi deniziyle ziyaretçilerine deniz, kum ve güneşin tadını çıkarmalarına olanak tanımaktadır.

İztuzu Plajı ülkemizde çok tercih edilen plajlardan biri. Tabi ki Caretta Carettalar'ın yumurta bıraktığı plajlardan biri olması sebebi ile de özel bir konuma sahip olan plaj tatlı su ile deniz suyunun tam ortasında bulunuyor. Bu sebeple İztuzu Plajı'nı önemli yapan diğer detaylar çıkıyor ortaya. Çok güzel seyirlik bir manzara sunan plajın görüntüsü alışık olduklarımızdan farklı. Bu yüzden fotoğraf çekilmek için ziyaretçilerin akın ettiği yerlerden biri. Biz de haberimizde bu güzide gezi adresine dair manzara fotoğraflarını bir araya getirdiğimiz gibi İztuzu Plajı nerede, nasıl gidilir ve tarihteki oluşum aşamaları hakkında bilgi verdik. İşte İztuzu Plajı hakkında tüm detaylar. 

İZTUZU PLAJI NEREDE?
Yerli ve yabancı turistin ilgisini çeken İztuzu Plajı tatil cennetlerinden biri olan Muğla’nın Ortaca ilçesinde bulunuyor. Dalyan beldesinde yer alan plaj 4,5 kilometre uzunluğa sahip.

İztuzu Plajı deniz suyu ile tatlı su arasında bulunan ender görülen plajlardan biri. Diğer bir adı ise Kaplumbağa Plajı. Sebebi ise Caretta Caretta’ların buraya her yıl belirli zamanlarda yumurtalarını bırakması. En güzel sahil şeritlerimizden biri olan İztuzu harika manzarasının yanı sıra çok güzel bir doğaya sahip yerlerdendir. Huzur verici mavi ile mutluluk veren yeşilin birleşimi görülen nadir adreslerden siz değerli tatilciler için iztuzu plajına yakın kiralık villa vardır ve villa kiralama üzerine yüzlerce tatil villası bunmaktadır böylelikle ister balayı olsun ister muhafazakar korunaklı villa olsun her kategoride kiralık villa ve konaklama hizmeti için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.